//

Авіла готується до Міжнародного Конгресу католицьких університетів

Напередодні Всесвітнього Дня Молоді, що проходитиме в Іспанії, у старовинному місті Авілі, що в центрі країни, яке проголошене ЮНЕСКО культурною спадщиною людства та відоме як місце народження великої святої Терези Авільської, від 12 до 14 серпня цього року, буде проведений Міжнародний Конгрес католицьких університетів. «Ідентичність і місія католицького університету» – ось гасло цієї зустрічі, на яку вже записалось коло 400 учасників з понад 40-ка країн світу, які представлятимуть 90-ку університетів. Конгрес організовують 7 іспанських та 30 міжнародних університетських осередків. На зустріч запрошені ректори, викладачі, представники науково-дослідних центрів, єпископських Конференцій студенти, всі, кого цікавить внесок католицьких університетів у розвиток антропології, відповіді на невідкладні виклики людства та їх євангелізаційний вимір. Конгрес дасть нагоду замислитись над ідентичністю та духовністю католицьких вищих навчальних закладів, обмінятись думками, ознайомитись з проектами католицьких університетів у різних країнах світу.


Конгрес очолить ректор Авільського католицького університету, заснованого 1996 року, доктор Марія дель Росаріо Саєс Юґеро, а відкриє його кардинал Зенон Ґрохолевскі, префект Конгрегації в справах католицької освіти, на думку якого ця зустріч допоможе визначити роль католицьких університетів в сучасному світі та їх внесок у розвиток суспільства.


На конгресі виступить архиєпископ Ріно Фізікелла, що очолює Папську Раду сприяння новій євангелізації, який говоритиме про католицькі університети та нову євангелізацію сучасного світу.


Важливим елементом конгресу будуть дискусії двадцятки фахівців – філософів, антропологів, богословів, спеціалістів з різних галузей науки, серед яких гуманітарних, комунікації, тощо, аж до молекулярної фізики.


У рамки конгресу входить також «Ярмарок університетів» та «Університетський фестиваль», що представлятимуть культурне та мистецьке життя окремих країн.


Почесний Комітет очолює королівська пара Іспанії – Король Хуан Карлос та королева Софія.


19 серпня, після закінчення Міжнародного Конгресу католицьких університетів, делегація, до складу якої ввійдуть ректори, викладачі та студенти, матимуть можливість зустрінутись із Папою Бенедиктом ХVІ.

 

Джерело: Радіо Ватикан