//

Атеїст Річард Докінз програв дебати архиєпископу Роуену Вільямсу

Колишній архиєпископ Кентерберійський доктор Роуен Вільямс виграв дебати у відомого атеїста професора Річарда Докінза в Університеті Кембриджу. Темою дебатів стала теза: «Релігія не має місця в 21-му столітті», яка була успішно спростована Вільямсом, і більшість тих, хто голосував підтримали архиєпископа.

 

Дебати завершилися голосуванням з рахунком 324 проти 136 на користь архиєпископа Роуена Вільямса - Докінзу не вдалося переконати аудиторію в тому, що, що релігія не має місця в 21 столітті.


«Релігія завжди була частиною суспільства, з її допомогою виховувалося співпереживання, співчуття і, смію сказати, прилучення, приєднання», - сказав Вільямс, який залишив пост предстоятеля Англіканської церкви 31 грудня. «Уявлення про те, що релігійне почуття - виключно приватна справа, йде врозріз з усією історією релігії».

 

Вільямс зазначив, що повага до людського життя і рівності була притаманна всім сформованим релігіям. «Сама концепція прав людини має глибокі релігійні коріння ... Конвенції з прав людини не було б, якби не історія філософських релігійних дебатів».

 

Докінз назвав себе «культурним англіканином», і сказав, що якби він був культурним мусульманином, йому «було б що сказати про жахливе ставлення релігії до жінок і до інших моральних питань».

 

Докінз сказав, що для нього головний інтерес становить те, чи істинною є релігія, він назвав релігію «відмовкою». «Це зрада інтелекту, зрада всього того, що робить нас людиною»,– заявив він. «Це фальшивий замінник пояснення, яке претендує на те, щоб відповісти на питання, до тих пір поки ви не почнете серйозно розбиратися. Вона торгує помилковими поясненнями, де можна було б дати істинні пояснення».

 

Відеозапис дебатів 2012 року з російським перекладом:

 


Річард Докінз - еволюційний біолог і популяризатор науки. Атеїст, віце-президент Британської гуманістичної асоціації, критик креаціонізму і розумного задуму.

 

Архиєпископ Роуен Вільямс - 104-й архиєпископ Кентерберійський, один з провідних богословів Англіканської спільноти.

 

За матеріалами pravmir.ru