//

Архиєпископ Львівський: Трудно було думати у попередні роки, щоб Папа Іван Павло ІІ міг приїхати в Україну

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 21 жовтня взяв участь у молитовній ораторії «Totus Tuus» на честь 10-річчя папського візиту в Україну у червні 2001 року. У Львівській обласній філармонії гостей вітав Архиєпископ Львівський Владика Ігор (Возьняк), повідомляє прес-служба Львівської архиєпархії.

 

Молитовна ораторія композитора Мирослава Волинського написана для солістів, хору, оркестру та читця. Автором твору на тексти блаженного Папи Івана Павла ІІ є Анна Волинська.

 

Цитуючи Великий тлумачний словник, Владика пригадав, що ораторія є твором, написаним на драматичний сюжет і призначений для концертного виконання. «Що ж драматичного в приїзді блаженного Івана Павла ІІ в Україну, – запитував Архиєпископ Львівський. − Мабуть, те, що трудно було думати у попередні роки, що прийде такий час і Святіший Отець прибуде в Україну».

 

«Сильний вплив минулої комуністичної ідеології, поневолення народу, страх у людей, спротив іновірців, заперечення багатьох політиків пророкували провал й неможливість приїзду Папи. Попри такі несприятливі й прикрі обставини все сталося інакше і візит здійснився. Божа воля була позитивною. Ця ораторія, на мій скромний погляд, вповні відповідає вимогам, що стоять перед таким поважним твором», – зазначив Владика Ігор.

 

Молитовна ораторія організована Львівською архиєпархією УГКЦ спільно з Фундацією «Андрей» та Львівським відділенням Всеукраїнської національної музичної спілки. Автор ідеї та втілення - Михайло Перун. Над молитовним твором працювали хор і оркестр академічної капели України «Трембіта», Західний територіальний центр військово-музичного мистецтва та дитячий хор «Соломія» Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької.

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ