//

Апостольський Нунцій України зустрівся зі студентами Могилянки

Новопризначений Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон 1 грудня зустрівся зі студентами Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Це був його перший публічний виступ в Україні після вручення вірчих грамот Президенту України, а його слухачами стала саме молодіжна аудиторія, — повідомила РІСУ проф. Людмила Филипович, організатор зустрічі.

 

На початку архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон виголосив невеличку доповідь, в якій означив принципові позиції Апостольської Столиці щодо дипломатичної місії Ватикану та його представників у світі, зокрема, в Україні.

 

Згодом студенти мали нагоди  поставити запитання ватиканському посланцю. Молодь  цікавили питання про роль світських та церковних дипломатів у розв’язанні міжнародних і локальних конфліктів, про політику Католицької Церкви щодо інших конфесій та релігій, зокрема, православ’я — вселенського, російського та українського, про ставлення католиків до Голокосту, про перші враження від України, про свої плани на фаховій ниві тощо.

 

Як зауважує проф. Филипович, архиєпископ Ґалліксон виявився добре інформованим в українських релігійних, міжцерковних справах. Він підготувався до зустрічі, ознайомившись із новинами українських релігійних сайтів, жваво відреагував на актуальні проблеми українського духовного життя, зокрема, введення християнської етики в державних школах.

Нунцій висловив занепокоєння станом здоров’я Митрополита Володимира (Сабодана), повідомив, що католики моляться за його видужання. Його турбує доля розділеного Українського Православ’я.

 

Ватиканський посланець усвідомлює, що вперше виконуватиме дипломатичні функції в країні з некатолицькою більшістю, серед народу із специфічною «слов’янською душею».

 

Демонструючи неабияку зацікавленість у розвитку міждержавних і міжконфесійних взаємин України і Ватикану, Архиєпископ Томас Ґалліксон фактично заявив про свою активну позицію в статусі посланця Папи Римського, про готовність відповідати на складні і навіть незручні запитання, бути не тільки спостерігачем, але й учасником нинішнього суспільно-релігійного процесу.

 

За словами проф. Людмили Филипович, студенти, які мали нагоду зустрічатися вже з багатьма релігійними лідерами, високо оцінили освіченість і професіоналізм, розсудливість і аналітичність, конструктивізм і реалістичність архиєпископа Томаса Едварда Ґалліксона.

 

Джерело: РІСУ