//

"Ангела Меркель – побожна християнка"

«Ангела Меркель – побожна християнка» - таке власне враження  про канцлера Німеччини висловив китайський єпископ після її триденного візиту до Китаю.

 


У останній день свого візиту пані Меркель настояла на внесенні до плану особливої зустрічі: відвідання католицької катедри в Гонконгу і півгодинної розмови віч-на-віч з єпископом Джузеппе  Ган Жюнгіу, якого визнає Святіший Престол та китайський уряд.

 


Серед трьох осіб, з якими хотіла зустрітись канцлер, уряд дозволив лише зустріч з католицьким  єпископом. Місце зустрічі оточили кордоном поліції, щоб не допустити туди журналістів.  Працівники агентства  UCANews змогли поговорити з єрархом після зустрічі.

 


«Вона питала основну інформацію про Католицьку Церкву в Гонконзі: про кількість католиків, їх вік, роботу і активність поза богослужіннями». Прямого запитання про ситуацію з релігійною свободою не було: «Вона запитала мене, чи я можу вільно висловлюватися, чи є хтось, хто вказує мені, що казати чи чого не казати в проповідях, наприклад». «Я дав їй чесну відповідь; я сказав, що навчаю згідно Біблії і намагаюсь пов’язати те, чого навчаю, до щоденного життя вірних і суспільної ситуації».

 


Ангела Меркель закликала Церкву інтенсифікувати її харитативну діяльність відкриттям більшої кількості дитячих садків та домів престарілих «з метою промування соціальної гармонії, миру і рівності». Єпископ сказав, що канцлер Німеччини склала на нього враження побожної жінки, глибоко стурбованої політикою Китаю щодо релігійної та соціальної свободи.

 


До зустрічі єпископ сказав, що був шокований звісткою про візит німецької лідерки і її наміром щодо особистої розмови.

 


Нагадаємо, що подібну зустріч пані Меркель зорганізувала в часі візиту 2006 року до Китаю, відвідуючи католицького єпископа Шанхаю. 

 

За матеріалами: lastampa.it