//

18 листопада 2012 року – День пам’яті жертв ДТП

Традицію вшановувати пам’ять жертв дорожніх аварій вперше запропонували представники британського благодійного фонду допомоги жертвам ДТП “Road Peace” у1993 році.

 

26 жовтня 2005 року ООН прийняла резолюцію із закликом до урядів усіх країн відзначати третю неділю листопада як День жертв ДТП.

 

Таке рішення було зумовлене занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств щорічним зростанням у світі кількості дорожньо-транспортних пригод. Адже за даними ООН дорожні аварії є другою причиною смерті серед молодих людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років у всьому світі. В автопригодах щорічно гине більш, ніж 1,3 мільйони осіб, ще 50 мільйонів людей одержують травми або стають інвалідами. І, як наголошено у резолюції ООН, якщо не вживати невідкладних заходів щодо поліпшення безпеки дорожнього руху, то до 2020 року в країнах з низьким і середнім рівнем доходу кількість людей, які гинуть внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зросте на 80%.

 

На дорогах України кожні 18 хвилин трапляється ДТП, а через кожні 117 хвилин у аваріях гине людина. За показником смертності від ДТП на 100 тисяч населення Україна посідає п’яте місце в Європі.

 

Церква вважає своїм обов’язком пригадувати вірним і всім учасникам дорожнього руху про необхідність дотримання правил, які служать охороні людського здоров’я і життя.

 

У червні 2007 року Ватикан оприлюднив документ «Правила пастирського піклування на дорозі», що містить 36 сторінок, і  піднімає питання християнської поведінки під час дорожнього руху. Найцікавішим фрагментом цієї публікації є «Десять заповідей для автомобіліста», у яких йдеться про неприпустимість агресивної поведінки на дорозі, пошану до пішоходів, відповідальність за інших, дотримання правил дорожнього руху.

 

Ще у 2008 році Блаженніший Любомир у своєму Зверненні щодо дотримання правил дорожнього руху наголосив, що порушення правил дорожнього руху є гріхом. Тому кожен, хто сідає за кермо, має використовувати автомобіль на користь для себе та інших і ретельно оминати всього, що може стати причиною матеріальних збитків, втрати здоров’я чи, навіть, втрати життя.

 

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я просить Вас у День пам’яті жертв ДТП – 18 листопада 2012 року:

    помолитись Панахиду за всіх загиблих  в дорожньо-транспортних пригодах;
    на знак вшанування пам’яті загиблих в ДТП, звернутись до парафіян, висловлюючи співчуття тим, хто втратив рідних та близьких;
    закликати всіх до неухильного дотримання Правил дорожнього руху та не забувати про молитву перед початком руху;
    охопити пастирською опікою осіб, які залишились інвалідами після ДТП, а також їх рідних та близьких.

Нехай Господь Бог благословляє усіх учасників дорожнього руху!

 

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я