//

«Їмость у парафії – зразок і показник », - о. Корнилій Яремак (ЧСВВ)

9 квітня 2011 року відбулися Великопісні реколекції для дружин священиків з усіх єпархій Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та наречених семінаристів 5−6 курсів. Захід організувала Комісія у справах сім’ї (голова - Марія Кожух). Розпочався він Богослужінням у семінарійному храмі. Під час літургійної проповіді ректор Львівської семінарії Святого Духа о. Микола Фредина зазначив: «Іти за учнем Христа, апостолом, людиною, яка почувши голос Бога, сказала своє «так», дуже непросто. Я спеціально пішов до бібліотеки, щоб у книжках віднайти походження давнього галицького слова «їмость», яким у нас називають дружину священика. І дізнався, що воно означає «її милість». Тобто це особа, яка є мила, добра і чинить милосердя».

 

Духовні науки добродійкам виголосив о. Корнилій Яремак (ЧСВВ). Реколекції, за словами лектора, відрізняються від звичних лекцій, бо ґрунтуються передовсім на роздумуванні та молитві. Головний їхній сенс, згідно з апостолом Павлом, «оновитися духом свого розуму» - зробити певні висновки щодо власного життя, поглибити його з християнської точки зору, щоб більше усвідомити сенс віри.

 

«Віра – питання завжди актуальне. Дружинам священиків я пропоную дещо глибші теми, ніж мирянам, які менше посвячені у духовні справи. Зрештою, дуже часто навіть всередині церковної спільноти є деяке нерозуміння того, що означає вірити. Бо це не є певна система думок про Бога, а радше особиста участь кожного у повсякденному процесі Богопізнання. Тож щоб збагнути це, необхідні біблійні приклади. Без шляху назустріч Богові віра не можлива», - переконаний священик.

 

На думку о. Корнилія, дружина душпастиря волею-неволею є публічною особою. І це для багатьох стає викликом. «Їмость у парафії – зразок і показник. Вона повинна бути на висоті свого покликання і співслужіння».

 

Закінчилися духовні науки для дружин священиків та наречених семінаристів Акафістом до Богородиці.

 

 

Департамент інформації УГКЦ