//

«У сучасному світі, в якому є так багато нових засобів спілкування між людьми та способів бути разом, водночас зростає самотність», − Блаженніший Святослав в Уневі

У неділю, 15 травня, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію у Святоуспенській Унівській лаврі (Львівщина). Говорячи проповідь на тему недільної Євангелії про розробленого, Предстоятель УГКЦ згадав слова українського поета Тараса Шевченка, який писав ніби про українських сучасників: «Оглухли, не чують, кайданами міняються, правдою торгують і Господа зневажають…».

 

Блаженніший Святослав зауважив: «Саме біля нікому не потрібної особи зупиняється Христос. Більше того, Бог першим руйнує цю людську самотність, бо звертається до недужого. Христова життєдайна десниця піднімає його з постелі і впроваджує у спільноту літургійного та церковного життя. Кожен може збагнути, що ця давня історія – це історія про нас».

 

За словами проповідника, у сучасному світі, в якому є так багато нових засобів спілкування між людьми та способів бути разом, водночас зростає самотність. «Часто молодь скаржиться, що її не чують і не розуміють. Ізольовані, відкинуті, не мають нікого, хто б допоміг їм віднайти місце в мінливому і жорстокому суспільстві. Часто батьки кажуть те саме. Мають претензії, що діти їх не слухають. Також чоловік чи жінка почуваються самотніми, хоча живуть в одній родині й в одному домі. Парадокс, іноді нас більше слухають чужі, ніж рідні та близькі люди. Такою є велика правда про самотність сучасної людини», − вказав на сучасні проблеми Предстоятель УГКЦ.

 

Говорячи про ікону Унівської Богородиці, Блаженніший Святослав сказав, що Пресвята Діва дає нам відповідь на ці труднощі: «Вона наче вказує на Бога, який стає біля нас і питається чи ми хочемо зцілення? Історія закінчується чудесною зустріччю і закликом Ісуса: «Не гріши». Тож нехай Пречиста Діва, яка сьогодні присутня поміж нами, за посередництвом чудотворної Унівської ікони, допоможе кожному з нас особисто пережити зустріч і знайти Христа-Спасителя».

 

Глава УГКЦ зауважив, що головна мета прощі – отримати велику божественну благодать у цьому святому місці. Зустріч з Предстоятелем завершилася многоголосим співом «Христос воскрес!»

 

 

Департамент інформації УГКЦ