//

«Ти навчив нас не боятися». Спогади молоді про Івана Павла ІІ

«Ти навчив нас не боятися», – такими словами звертається один італійський хлопець у листі до Папи Івана Павла ІІ, одному з дуже багатьох, які напередодні його Беатифікації, з’являються в газетах, журналах й інтернет-виданнях. Ці спогади свідчать про те, що молодь ніколи не забуває тих, хто обдаровує її увагою, приділяє свій час та дарує свою любов. Іван Павло ІІ для молоді був саме такою людиною.

 

Продовжуємо читати лист до Папи італійського юнака Франческо: «Ти навчив нас не боятися звертатися до Небесної Матері, коли над нашим човном здіймаються невідомі вітри і, здається, що ми потопаємо, та просити у Неї допомоги в буревіях і землетрусах, щоб ми своїм життям уміли свідчити Святе Писання і Добру Новину. Ти навчив нас паломничати по світу, щоб звіщати Євангеліє між народами, щоб спілкуватися з молоддю, яка є нашою надією і майбутнім, оберігати сім’ю, як ядро суспільства, і щодня відкривати любов… Ти навчив нас відкривати Бога – Правдиву Любов – що спасає світ. Навчив нас будувати свій дім на скелі, щоб йому не загрожувала жодна буря. Навчив брати свій хрест та йти за Нашим Господом. І коли того дня, 2 квітня, ти повернувся до Отця, вітер прочитав твою книгу життя, щоб, сторінка за сторінкою, передати повчання наступним поколінням. Свого часу ти був підтримкою нашої церковної спільноти, зараз – блаженна зоря, що веде до Бога.»

 

А ось спогади молодого батька Антоніо Пайєлли: «Мій найкращий спогад – це Всесвітній День Молоді в Римі, який я по-особливому пережив з моєю ще тоді нареченою, яка тепер є моєю дружиною. Мені аж захоплює дух, коли я тільки думаю про зустріч з Папою Войтилою: він був настільки безпосереднім з нами, молодими, і настільки пророчими були його слова, він відкрив нам очі на наше щоденне життя».

 

Антоніо Пайєлла ділиться також ще одним дуже важливим фактом зі свого життя, який стосується періоду після смерті Папи Івана Павла ІІ. Ось його історія: «Ми з дружиною хотіли мати дітей, але за вісім років подружнього життя у нас так і не було дітей. Ми зробили різні медичні аналізи, які встановили, що я був майже безплідним і що у нас був дуже малий шанс мати дітей. Ми розпочали лікування під наглядом одного доброго лікаря, який не обіцяв нам гарантованого успіху. В день похорону Івана Павла ІІ ми поїхали до Риму і простояли в черзі багато годин, щоб віддати йому останню шану. Ми з дружиною багато молилися до нього про заступництво у нашій проблемі. І в той момент, коли наші сподівання на народження дитинки майже зникли, і ми вже почали думати про усиновлення, моя дружина завагітніла і у нас народився син, якого ми назвали Франческо Кароль. Божа велич зійшла на нас за заступництвом Слуги Божого Івана Павла ІІ. І найкращим є те, що через навіть не цілих два роки після цього у нас народився другий син Емануель. Сьогодні ми дивимося на своїх дітей як на Божі дари, які ми отримали завдяки заступництву Івана Павла ІІ».

 

«Ви не змиритеся зі світом, у якому інші люди вмирають з голоду, в якому є багато безробітних і неписемних. Ви захищатимете життя в кожен момент, ви вкладатимете всі ваші сили, щоб зробити цей світ привітливішим для всіх. Дорога молоде нового століття, відповідаючи Христові «так!», ви кажете «так!» кожному з ваших найблагородніших ідеалів», – закликав юнаків і дівчат Папа Іван Павло ІІ під час святкування Ювілею Двохтисячного року.

 

Приготувала Світлана Духович

 

Джерело: Радіо Ватикан