//

«Що виросте з цієї дитини?» (Octava Dies)

Про зустріч Папи Бенедикта XVI з дітьми, що відбулася два тижні тому в африканській країні Беніні, згадує у своїй щотижневій редакторській рубриці Octava Dies о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканських телецентру, радіо та прес-центру.

 

« “Що воно з того хлоп'яти буде?”. Це запитання лине з уст родичів та друзів (Захарії та Єлизавети) з нагоди народження Івана, який буде Христителем, і також таке саме запитання ставимо всі ми перед чудом дитяти, що приходить у світ. Запитання, яке приховує в собі надію разом з певною тривогою.

 

Це запитання ми собі поставили під час зустрічі Папи з дітьми два тижні тому, – без сумніву, це була найкраща та найзворушливіша зустріч під час подорожі до Беніну, – бачачи похилого віком Римського Архирея, оточеного милими дітьми, які супроводили його в ритмі танцю. Синодальний документ, який Папа привіз до Африки, в одному вражаючому уривку перераховує “неприйнятні ставлення, яких зазнають численні діти”: “Діти, убиті перед народженням, небажана малеча, сироти, відкинуті альбіноси, покинуті діти та діти вулиці, діти солдати і діти в’язні, малеча, примушена працювати, до яких погано ставляться з приводу фізичної чи розумової неповносправності, чи вважаючи їх відьмаками, діти, продані в сексуальне рабство, зранені, без жодної перспективи на майбутнє...”. Церква знає, що повинна зайнятися ними. З понад 125 тисяч харитативних чи медичних інституцій у світі, які провадить Церква, понад 20 тисяч присвячені саме дітям; ще багато інших займаються школами, допомогою дітям вулиці й тим, що зазнають труднощів.

 

Під час нещодавнього міжнародного конгресу, присвяченого захистові дітей від сексуальних зловживань, доповідь монсеньйора Шіклуни (Промотора справедливості в Конгрегації Доктрини віри), який представив “Декалог” чітких та рішучих принципів, викликала щирі аплодисменти. Справедливо буде згадати і про цінні та щирі дбання у цій ділянці з боку численних жінок, мирянок та богопосвячених. Без сумніву, – це одних з прекрасних та корисних способів жіночого служіння людству та Церкві. Під час Адвенту та Різдва, періоду Божого Дитятка, зродилися ці спонтанні роздуми: усі ми маємо конкретні причини, щоб і надалі бути на передовій лінії цього фронту», – ділиться своїми думками о. Федеріко Ломбарді.

 

Джерело: Радіо Ватикан