//

«Папа Бенедикт не сам»

«Папа Бенедикт не сам» - такий заголовок статті у ватиканському щоденному виданні "L'Osservatore Romano", опублікованому з нагоди сьогоднішньої річниці вибору Йосифа Ратцінгера на папський престол. Газета оцінила, що його понтифікат «не мав легкого початку».

 


«Розпочинається восьмий рік понтифікату Бенедикта XVI, який був вибраний - у віці 78 років – 19 квітня 2005 року, за один неповний день підчас найчисельнішого конклаву в історії. Радісні святкування цієї річниці попередили традиційні святкування у приватній формі 85-го дня народження, а оскільки від 1895 року жоден Папа не мав подібної урочистості, їх характер був особливо сердечний» - підкреслив головний редактор газети Джованні Марія Віан.

 


«Не варто забувати про велику кількість упереджень, якщо і не спротиву, з якими незвично швидке рішення Кардинальської Колегії було прийняте у різних середовищах, в тому числі і католицьких… Упередження і спротив до кардинала Ратцінгера сягали принаймні половини вісімдесятих років і жодним чином і віддзеркалювали його правдивої особистості. Наступник Івана Павла ІІ, який був також і його найбільш авторитетним співпрацівником, значно раніше викликаним до Риму польським папою, якого теж довго атакували, був йому протиставлений за допомогою натягнутих стереотипів.

 


Тому цей понтифікат не мав легких початків, але Папа зміг день за днем протистояти проблемам з тверезим і терпеливим налаштуванням, яке виразив вже 24 квітня, просячи вірних про молитву, щоб він не втік «зі страху перед вовками»» - написав автор статті, цитуючи слова Бенедикта XVI з інавгураційної промови.
"L'Osservatore Romano" висловило переконання, що Папа відчуває близькість багатьох осіб, які щоденно «моляться за нього чи лише дивляться з симпатією, уважно слухаючи його слів».

 

За матеріалами: wiara.pl