//

«Київська Трьохсвятительська семінарія стала символом Київської архиєпрахії та всієї нашої Церкви поза межами Галичини», - Глава УГКЦ

23 червня 2012 року, у свято Состраждання Пресвятої Богородиці, Блаженніший Святослав (Шевчук), Предстоятель УГКЦ, узяв участь у святкуванні завершення навчального року Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

 

За словами Патріарха УГКЦ, цього дня Церква «заохочує нас поглянути й побачити Пречисту Діву Марію, яка стоїть на Голготі й дивиться, як її єдиний Син, єдина надія, на її очах умирає, прибитий до хреста». «Сьогодні Діва Марія має за своїх дітей кожного з нас, особливо вас, дорогі семінаристи! Кожне ваше страждання, кожна ваша невдача хвилює вашу Небесну Матір, а кожна ваша втіха, кожна перемога є радістю Пречистої Діви Марії”, - запевнив студентів семінарії Глава Церкви.

 

Вітаючи семінаристів, Блаженніший Святослав зазначив також те, що закінчення навчального року є особливим моментом у житті київської семінарії. “Навчальний рік, який пережила семінарія, був особливим роком преображення цієї семінарії. Адже семінарія — це не тільки будівля і матеріальні видимі речі, а й спільнота людей, які разом живуть, моляться, працюють, навчаються і щодня служать Господу Богу», - сказав промовець. На його думку,  тепер, коли «батьки й рідні побачать своїх синів в підрясниках, вони усвідомлять особливий плід Духа Святого, який перемінює їх дітей». Крім того, Першоієрарх Церкви наголосив на преображенні семінарії. “Про київську семінарію тепер знають і в Римі, і в країнах Західної Європи, і в Північній Америці, і Західній Канаді. До нашої семінарії, яка є невелика і наймолодша з усіх семінарій в Україні,  вже сьогодні приходять люди, щоб спочити у її гілках. Вона стала особливим символом нашої Київської архиєпархії і навіть усієї нашої Церкви поза межами Галичини”, - проповідує Предстоятель.

 

Наостанок свого слова Блаженніший Святослав (Шевчук) привітав  семінаристів та викладачів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ із закінченням навчального року, висловивши свої побажання того, щоб «ця семінарія, це зерно Царства Небесного, справді росло й розвивалося”.

 

Проповідь Блаженнішого Святослава (Шевчука) під час Літургії з нагоди завершення навчального року можна переглянути за посиланням http://ugcc.tv/ua/media/54583.html.

 

 

Довідка

Між’єпархіальна Київська Трьохсвятительська духовна семінарія заснована Декретом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира (Гузара) 3 червня 2010 року. Місією семінарії є підготовка священнослужителів для північно-центральних, східних та південних теренів України. Відповідальним та опікуном семінарії є Його Блаженство Святослав (Шевчук), Предстоятель УГКЦ, Архиєпископ Київський.

 

Департамент інформації УГКЦ