//

«Дякуємо Богові за дар воскресіння Церков-мучениць XX століття, які своїм мучеництвом засвідчили єдність з наступником апостола Петра», - кардинал Шенборн, Архиєпископ Відня

3 грудня у Відні, у соборі Святого Стефана, свій престольний празник відсвяткували вірні та духовенство ординаріату для католиків візантійського обряду в Австрії. З нагоди свята Кристоф кардинал Шенборн, Архиєпископ Відня та Ординарій для вірних візантійського обряду в Австрії, взяв участь у святковій Божественній Літургії, яку очолив протоієрей Юрій Коласа, протосинкел для вірних візантійського обряду в Австрії у співслужінні з духовенством ординаріату. Богослужіння супроводжував хор центральної парафії Святої Варвари та парафії Румунської Греко-Католицької Церкви. На Літургії був також Надзвичайний та Повноважний посол України в Австрії Андрій Березний з дружиною.

 

Під час проповіді кардинал Шенборн звернув увагу на унікальну роль греко-католицьких Церков в житті Вселенської Церкви: «Дякуємо Богові за дар воскресіння Церков-мучениць ХХ століття, які своїм мучеництвом засвідчили єдність з наступником апостола Петра. Нове життя та розвиток служіння греко-католицьких Церков, які є втіленням Христової науки про єдність Церков, є особливим даром для життя Вселенської Церкви».

 

У першій половині дня Архиєпископ Кристоф Шенборн зустрівся зі священиками ординаріату, які душпастирюють в Австрії. Під час зустрічі він наголосив на надзвичайній важливості участі мирян у житті Церкви. Іншим акцентом стало звернення уваги на душпастирську опіку молодих людей. «Сьогодні ми повинні йти до молодих людей, щоб навчати їх євангельської правди, пояснюючи їм правди віри. У сучасному секуляризованому світі ми повинні допомогти молодій людині пізнати правду про Бога, а відтак пізнати самого Бога. Ми повинні творити школу віри, де молоді люди гуртуються довкола Особи живого Христа!» − зазначив Архиєпископ Відня.

 

Після Богослужіння кардинал Шенборн запросив священиків та їхні родини на урочисте прийняття до архиєпископського палацу. Під час гостини Ординарій для вірних візантійського обряду висловив особливу подяку дружинам священиків за їхню жертвенну посвяту та участь у житті Церкви.

 

Сьогодні до ординаріату для вірних візантійського обряду в Австрії належать вірні Української Греко-Католицької Церкви, Румунської Греко-Католицької Церкви, Угорської Греко-Католицької Церкви, Словацької Греко-Католицької Церкви, Білоруської Греко-Католицької Церкви, Російської Греко-Католицької Церкви, Болгарської Греко-Католицької Церкви та Мелхітської Греко-Католицької Церкви. Загальне число вірних, які проживають у різних федеральних землях Австрії, близько 20 тисяч осіб. До ординаріату належить 32 священики. Душпастирське служіння здійснюється у таких містах: Відень, Грац, Клагенфурт, Лінц, Зальцбург та Інсбрук.

 

Фото: © kathbild.at / Rupprecht

Департамент інформації УГКЦ