//

«Дух Святий є світлом нашого розуму і сяйвом нашої душі», − Блаженніший Святослав на святкуванні храмового празника у Львівській духовній семінарії

У Львівській духовній семінарії відбулось святкове богослужіння з нагоди храмового празника Зіслання Святого Духа. Це вперше з офіційним візитом Блаженніший Святослав відвідав семінарію, яку очолював до того часу як ректор.

 

«Блаженніший Святослав, як довголітній вихователь і ректор семінарії, дуже часто говорив і тепер говорить, що надією Церкви є семінарія, молоді священики. Сьогоднішній його візит є виразом саме цієї надії, - підкреслює сьогоднішній ректор Львівської семінарії о. Микола Фредина. - Він приходить для того, щоб ще раз нагадати нам, що Церква сьогодні чекає на молодих священиків, що сьогодні ця праця, яку він робив і те, що я, з ласки Божої продовжую, є дуже важливою не лише для духовенства, але для усієї Церкви, не тільки в Україні, а й за кордоном».

 

У спільній молитві, яку очолив Блаженніший Святослав, взяли участь Владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, о. Борис Гудзяк, ректор Українського католицького університету, інші настоятелі УКУ та численне священство Львівської архиєпархії. Участь у богослужінні також взяв представник Вищої духовної семінарії Львівської архідієцезії РКЦ.

 

Серед запрошених гостей був Голова Львівської облдержадміністрації п. Михайло Цимбалюк, міський голова Львова п. Андрій Садовий, начальник Академії сухопутних військ, генерал-лейтенант Павло Ткачук, начальник управління з питань внутрішньої політики, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації п. Роман Кураш, Голова Сихівської районної адміністрації п. Іван Лозинський, викладачі УКУ, батьки та родини семінаристів, численні віряни, представники ЗМІ. Загалом понад тисячу осіб прийняли у свої серця благодать Духа Святого у цій спільній архиєрейській молитві цього літного ранку.

 

Звертаючись у своєму батьківському слові до присутніх (слухати), Глава УГКЦ звернув увагу на старозавітнє святкування цього дня, називаючи його святом «дару Божого Закону». «Апостоли не уявляли, що саме цього дня людство отримає такий дар, якого закон був лише прообразом», − говорить Предстоятель і додає, що «сьогодні Бог не дарує кам’яні таблиці, а дає Особу, Духа Святого, і ця любов, принесена в його Особі, є найбільшим Божим Даром». Цитуючи Іларія Пуат’є, святця 4 ст., говорить, що «Дух Святий є світлом нашого розуму і сяйвом нашої душі».

 

«Він є тим, Хто встановлює зв'язок між нами, чинить здатними постійно перебувати в Бозі, це Учитель молитви», - виокремлює Блаженніший, а також звертає увагу на те, що  людська премудрість без цього Духа є порожньою, безплідною.

 

«Дух Святий зціляє особу і робить її здатною любити Бога і людину. Він є духом єдності народу, держави, духом сопричастя, Котрий допомагає подолати поділи і відновити первісну єдність Христової Церкви, яка мала одне серце і одну душу», − говорить Блаженніший Святослав.

 

Також зауважує, що сьогодні Церква свідчить мовою любові, яку кожен може розуміти і прийняти. «Христос привселюдно визнає Церкву своєю. Семінарія у Львові є тим джерелом, з якого постає національне і духовне відродження народу», − підсумовує Предстоятель УГКЦ.

 

На завершення відбулося вручення тестемонів (дипломів-свідоцтв) семінаристам, котрі, з ласки Божої, завершили своє навчання і готуються плодами свого служіння свідчити про нашу Церкву. Патріарх уділив їм своє архиєрейське благословення та привітав тих, «хто зодягнувся силою з висоти».

 

Звертаючись до семінаристів, сказав: «Прагніть плекати в собі плоди Святого Духа, нехай насіння через виховання буде зрошене Духом Святим. Сміливо ідіть до сучасних людей. У семінарії Бог зроджує майбутнє нашої Церкви», − говорить Глава УГКЦ.

 

Він закликав усіх підтримати працю і розвиток семінарій, зауважуючи: «Вкладаючи у семінарію, ми будуємо завтрашнє нашого народу». Подякував викладачам УКУ, який співпрацює у царині вишколювання семінаристів, і додав, жартуючи, що відчуває себе «великим канцлером УКУ» та пообіцяв, що наступний візит у Львові передбачатиме і відвідини університету.

 

Представникам державної влади побажав сили Духа Святого: «Ніколи не змучитись любити Україну і бути патріотами рідної землі», − промовив Патріарх.

 

Семінаристів закликав до зрілості та відповідальності і сказав, що поле діяльності для праці у Церкві є дуже широке і ніхто не залишиться без праці, але ця діяльність потребує серйозної підготовки.

 

Привітав вступників і попросив усіх молитися за Церкву.

 

Опісля відбувся урочистий концерт з нагоди завершення року і храмового свята. Святкування завершилось Вечірнею з коліноприклонними молитвами.

 

Для Департаменту інформації УГКЦ
Іванна Рижан

 

Довідка:

У семінарії навчається 240 семінаристів. Це студенти Львівської, Стрийської, Сокальської єпархій.

Навчання триває сім років. «Перший рік – підготовчий, шостий –пасторальний, де студенти відбувають практики у в’язницях, військових частинах, лікарнях, школах, різних центрах опіки для людей з особливими потребами», − розповідає о. Микола Фредина.

Окрім стаціонарної програми навчання, тут готуються богопосвячені особи (монахи) з різних згромаджень, а також є програма пізніх покликань: це особи (можуть бути одружені), котрі мають богословську освіту, але у семінарії упродовж 3 років доповнюють формацію і певні предмети, яких не викладалось в університеті (сповідництво, гомілетика). Цю програму, за словами отця ректора, започаткував свого часу Блаженніший Святослав (Шевчук).

Нещодавно, у 2008 році, семінарія відсвяткувала своє 225-ліття.

 

Джерело: www.ugcc.org.ua