//

«Державна міграційна політика повинна формуватися з огляду на потреби конкретної людини», - Владика Йосиф (Мілян)

«Міграція дає можливість пізнати людину, побачити її індивідуальну природу», - заявив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, під час «Київських діалогів», що тривають цими днями в Берліні. Його виступ на німецько-українського форумі, присвяченому українській міграції, викликав неабияке зацікавлення та підтримку, особливо з боку німецьких партнерів. У своїй доповіді єпископ наголосив на тому, що Церква є міграційною за своєю природою і в центрі її підходів до міграційної політики перебуває конкретна людина.

 

«На відміну від держави, яка бачить в українських трудових мігрантах переважно електорат, з якого можна отримати якусь користь, Церква мислить категоріями потреб і переживань  конкретної особи. Показово, що однією з основних причин виїзду за кордон багато людей називають саме неповагу до їхніх прав і свобод в Україні», - наголосив Владика Йосиф.

 

Говорячи про потенційні моделі творення міграційної політики спільно з Європейською спільнотою, архиєрей висловив своє застереження щодо позиції, яку висловлюють деякі європейські політики, що зупинити міграцію можна через повне закриття кордонів: «Закриття дверей перед мігрантами у Європі було б дуже схожим на куштування райського плоду, справжню ціну якого, проте, Європа зрозуміє тільки після того, як спробує його. Досвід Церкви дуже добре показує, що закриття кордонів  в жодному разі не є вирішенням проблеми міграції».

 

Можливість розв’язання проблем української міграції єпископ бачить, зокрема, у спільній діяльності Церкви і української влади у створенні об’єднань українців при українських храмах у країнах ЄС.

 

Єпископ також наголосив на тому, що будь-яке законодавство повинно будуватися на адекватному розумінні гідності людини. «Церква будує свої підходи до міграційної політики на принципах солідарності, основою якої є любов. Можливо, цей принцип є найважливішим сьогодні, щоб світ отримав шанс виходу із тієї кризи, в якій він сьогодні опинився, через нерозуміння справжньої природи людини, де потреба «мати» переважила над потребою «бути». Я думаю, що цей погляд Церкви гідний того, щоб, нарешті, бути почутим», - відзначив він.

 

Нагадаємо, що в Берліні зараз тривають восьмі «Київські діалоги», у яких беруть участь німецькі та українські політики, церковні діячі, експерти у справах міграції, журналісти, громадські лідери. Форум відбувається під гаслом «За спільне європейське майбутнє». Міжнародний захід організований з ініціативи німецьких партнерів, зокрема фундації «Реновабіс». Співорганізатором виступила Комісія УГКЦ  у справах мігрантів. Участь у форумі взяли, окрім  Владики Йосифа, о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння християнській єдності, Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів, Тарас Стецьків, народний депутатат України, Андрій Васькович, голова БФ «Карітас України», професор Ярослав Грицак, експерти у сфері міграції Ігор Марков (Національна академія наук), Олена Малиновська (Інститут стратегічних досліджень), Ірина Ключковська (Національний університет «Львівська політехніка»), Максим Буткевич, Святослав Павлюк, керівник ПАУСІ, а також багато молодих українців, які сьогодні навчаються і працюють у Німеччині. Німецьку сторону представляють депутати Буденстагу, політики, експерти у справах міграції. 29 лютого в Буденстазі учасники «Київських діалогів» сформулюють пропозиції до політичного діалогу у сфері міграції.

 

Повідомила Світлана Одинець
Джерело: www.ugcc.org.ua